Akcesoria, które ułatwią życie każdemu rodzicowi

Akcesoria, które ułatwią życie każdemu rodzicowi

Dla rodziców zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, natomiast drugie miejsce zwykle zajmuje wygoda. Jak zadbać o jedno i drugie jednocześnie? Pomogą w tym odpowiednie akcesoria.

Elektroniczna niania

Na pierwszym miejscu znajduje się niania elektroniczna. To system monitorujący, dzięki któremu rodzice zawsze wiedzą, co dzieje się z maluchem, który przebywa w danej chwili w innym pomieszczeniu. Dzięki niej mama lub tata nie muszą zastanawiać się nad tym, czy maluch nie płacze, kiedy biorą kąpiel lub zajmują się przygotowaniem obiadu. Nocą natomiast nie muszą biec do pokoju dziecięcego i sprawdzać, czy dziecko nie zrzuciło kocyka albo nie próbuje wydostać się z łóżeczka. Elektroniczna niania umożliwia obserwowanie dziecka z daleka i podejmowanie odpowiednich działań wtedy, gdy naprawdę jest to konieczne. Co więcej, urządzenie posiada mikrofon, umożliwiający przemawianie do swojego dziecka, a jak wiadomo, głos rodzica działa na maluchy uspokajająco.

 

Smoczek z termometrem

Podwyższona temperatura zazwyczaj wywołuje u młodych rodziców strach. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, jeżeli mama i tata mają problem ze zmierzeniem gorączki. Smoczek z termometrem to bardzo przydatne urządzenie, ponieważ umożliwia szybkie sprawdzenie temperatury dziecka, oszczędzając rodzicom stresu, a samemu maluchowi nieprzyjemnych zabiegów.

 

Chusta do noszenia dziecka

Chusta umożliwia noszenie dziecka zarówno z przodu, jak i z tyłu. To rozwiązanie zapewniające wygodę rodzicom, a zarazem bardzo przyjemne dla maluchów, dlatego zyskało dużą popularność. Dziecko noszone w chuście przez cały czas ma kontakt z ciałem swojego rodzica, co daje mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Oczywiście, przed pierwszym zastosowaniem chusty należy zapoznać się z prawidłową techniką noszenia dziecka.

 

To tylko trzy z wielu przydatnych akcesoriów, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie rodzicom małych dzieci. Warto z nich korzystać, aby zapewnić sobie większy komfort, a w rezultacie czerpać jeszcze większą radość z bycia mamą.

Zobacz też

Śpij spokojnie z elektroniczną nianią