Artykuły ślubne, o których trzeba pamiętać

Artykuły ślubne, o których trzeba pamiętać

Uroczystość ślubna i następująca po niej impreza weselna wymagają czasochłonnych przygotowań i dokładnego zaplanowania wszystkiego. O jakich artykułach ślubnych oraz innych drobiazgach nie można zapomnieć?

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne są bardzo istotnym elementem, bez którego trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek przygotowania do ślubu. Powinny cieszyć oko i być schludne. Jeśli dopuścimy się zaniedbań w tym zakresie, możemy wywrzeć na gościach bardzo niekorzystne wrażenie. Najlepiej postawić na gotowe zaproszenia ze sklepu zajmującego się sprzedażą akcesoriów ślubnych.


Zastawa

Zastawa też jest bardzo ważna. Powinna harmonizować z ogólnym wystrojem pomieszczenia, w którym odbędzie się impreza, jak również z jej uroczystym charakterem. Na stole obowiązkowo powinny się pojawić talerze, kieliszki, filiżanki, sztućce, a także elementy dekoracyjne. Dobre wrażenie robią wzorzyste serwety, balony (ważne, aby z nimi nie przesadzać, by nie krępowały swobodnej konsumpcji), a także porcelanowe figurki wyobrażające anioły lub inne fantastyczne postacie. Butelki szampana można ozdobić specjalnymi dekoracjami, które znajdziecie w sklepie zapi.pl. Na tę wyjątkową okazję, jaką jest ślub, warto zaopatrzyć się również w ozdobne karty menu, które dodadzą przyjęciu szyku i polotu.


Weselna księga gości

Księga gości umożliwi wszystkim przybyłym pozostawienie po sobie pamiątki. Powinna się znajdować w miejscu widocznym, ale jednocześnie na tyle ustronnym, aby zapewnić wpisującym się należyty spokój i komfort. Po latach na pewno zechcecie odświeżyć sobie wspomnienia ze ślubu. Pomogą Wam w tym nie tylko fotografie, ale również właśnie wpisy mieszczące się w księdze gości, w której być może znajdą się wiersze, rysunki i inne ciekawe okruchy pamięci.


Podziękowania dla rodziców

Bardzo miłym gestem będzie ofiarowanie rodzicom specjalnych podziękowań w formie ozdobnej papeterii. W sklepach z artykułami ślubnymi z całą pewnością znajdziecie takie gotowe podziękowania z piękną i zgrabną formułą, pozostawiającą miejsce na imiona adresatów.


Wszystkie te artykuły niewątpliwie przydadzą się Wam i przyczynią się do pomyślnego przebiegu zarówno przedślubnych przygotowań, jak i całej imprezy weselnej.