Czym nawilżać twarz?

Czym nawilżać twarz?

Skóra twarzy jest szczególnie wrażliwa i podatna na zmiany, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Poniżej podpowiadamy, jak i czym ją nawilżać, by zawsze była delikatna i miękka w dotyku.

Najbardziej skutecznymi kosmetykami do pielęgnacji twarzy są wszelkiego rodzaju kremy nawilżające. Powinny je stosować już nastolatki (skóra w okresie adolescencji przechodzi burzliwe zmiany i nie jest już tak doskonała jak u dziecka). W drogeriach możemy się natknąć na różne kremy, dlatego warto wiedzieć, jaki krem będzie najbardziej odpowiedni dla naszej cery. Dodatkową pomocą są suplementy diety, które nawilżają skórę od środka.

 

Co dla kogo?

Dla osób z cerą suchą najbardziej odpowiednie będą kremy zawierające w swoim składzie lipidy. Cera tłusta wymaga nawilżania specjalnymi kosmetykami, które oprócz nawilżania nadadzą jej matowy odcień i zahamują nadmierną produkcję sebum. Najłatwiej mają osoby z cerą normalną – mogą wybierać między wieloma różnymi kremami (wyjąwszy te, które są przeznaczone dla cery tłustej i suchej, i które tworzą dość zamknięty repertuar). Warto w tym miejscu zauważyć, że okolice oczu wymagają osobnego nawilżania – są specjalne preparaty przeznaczone właśnie do stosowania w tych miejscach. Mają one jednocześnie działanie przeciwzmarszczkowe.

 

Wcieraj krem po myciu twarzy

Aby zapewnić cerze zdrowy i piękny wygląd, po każdym myciu twarzy osuszaj skórę delikatnie, najlepiej chusteczką (ręcznik może powodować tarcie, które podrażnia skórę). Zbyt częste mycie wysusza twarz i pozbawia ją lipidów. Dlatego dobrze jest po oczyszczeniu cery wetrzeć w nią niewielką ilość kremu nawilżającego. Innych kremów należy używać na noc, a innych na dzień. Na noc sprawdzą się kremy o nieco tłustszej konsystencji, na dzień lepiej wetrzeć w skórę coś lekkiego, np. Nivea Soft.

 

Czy wiesz, że...

  • Wraz z wiekiem sucha staje się coraz bardziej sucha – jest to związane ze spadkiem poziomu nawodnienia.

  • Skóra tłusta też potrzebuje nawilżenia – należy jednak używać specjalnych kremów, aby nie pogorszyć jej stanu.

  • Daj sobie spokój z bardzo tłustymi kremami, jeśli masz cerę suchą. Najczęściej zawierają one substancje, które przyspieszają wydzielanie wilgoci, więc wcieranie tych kremów mija się z celem. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą kremy z lipidami. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie star5products

  • Nie ma kremu „na wszystko”. Dobór kosmetyków nawilżających powinien być uzależniony od aktualnych potrzeb skóry. Inne kremy będą odpowiednie na lato, inne na zimę, inne po kuracji antytrądzikowej, a jeszcze inne do używania na co dzień.

  • Z nawilżaniem skóry można przesadzić – wtedy tworzą się na niej charakterystyczne krosty. Wystarczy, jeśli będziesz nawilżać cerę od 2 do 3 razy dziennie.

 

Zobacz też

Niedobór witaminy D3 – jak mu zapobiec?
Co wywołuje anemię?