Depilacja laserowa. Czy warto?

Depilacja laserowa. Czy warto?

Gładkie nogi i pachy bez względu na porę roku to marzenie wszystkich kobiet. Depilacja laserowa jest dość kosztowna, jednak pozwala trwale pozbyć się problemów z owłosieniem i podrażnieniami po goleniu. Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najlepszy gabinet kosmetyczny w swojej okolicy.

 

Depilacja laserowa jest bardzo popularna. Poddanie się serii zabiegów pozwala trwale pozbyć się owłosienia, a już jedna wizyta w salonie kosmetycznym wyraźnie osłabia włoski i sprawia, że stają się mniej widoczne. Zabieg jest szczególnie polecany tym, którzy po zastosowaniu tradycyjnych metod depilacji muszą radzić sobie z podrażnieniami. Depilacja powinna być zawsze poprzedzona wnikliwymi konsultacjami ze specjalistą, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

 

Jak przebiega depilacja?

Na początku kosmetyczka dobiera parametry lasera, które dostosowywane są do koloru skóry i barwy owłosienia. Następnie przeprowadzana jest próba, która pozwala sprawdzić, czy ustawienia urządzenia są odpowiednie. Gdy przebiegnie ona pomyślnie, można przejść do kolejnego etapu fotodepilacji. Cały obszar, z którego mają zostać usunięte włoski, jest naświetlany we fragmentach laserem. Podczas depilacji pacjent może czuć lekkie mrowienie – jeśli dyskomfort jest duży, skóra zostaje dodatkowo znieczulona żelem.

Dla uzyskania najlepszych efektów depilacja laserowa powinna zostać powtórzona od 3 do 10 razy – liczba zabiegów jest zawsze dobierana indywidualnie i zależy od depilowanego obszaru. Wszystko z uwagi na cykl życia włosków, który obejmuje kilka etapów (wzrostu, zaniku i wypadania). Laser skuteczny jest jedynie w przypadku tych, które są w fazie wzrostu. Warto przy tym zaznaczyć, że fotodepilacja jest polecana przede wszystkim paniom o jasnej karnacji, u których owłosienie jest dobrze widoczne na tle skóry.

 

Pielęgnacja po zabiegu oraz efekty

W pierwszych dniach po depilacji laserowej skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Podrażnienie można złagodzić poprzez aplikację maści zaleconych w gabinecie kosmetycznym. Ponadto depilowane miejsca trzeba delikatnie nawilżać i nie stosować na nie kosmetyków z alkoholem, peelingów oraz chronić je przed wpływem promieni słonecznych. Co ważne, efekty fotodepilacji nie są zauważalne od razu. Podczas zabiegu włoski obumierają i wypadają dopiero w ciągu kilku tygodni. Pomiędzy kolejnymi sesjami depilacji warto zachować przerwę, której długość zależna jest od depilowanych partii (na twarzy włoski odrastają dużo szybciej niż na nogach czy pod pachami). Dla podtrzymania najlepszych rezultatów zabieg warto powtarzać raz do roku.

 

Gdzie skorzystasz z depilacji?

Najlepsze salony urody w swojej okolicy znajdziesz na Moment.pl. To narzędzie, dzięki któremu szybko umówisz się na wizytę. W serwisie błyskawicznie wyszukasz pobliski salon i przekonasz się, czy rekomendują go inni klienci. Koniecznie wejdź na portal, sprawdź ofertę, ceny i przeczytaj rzetelne komentarze.