Gdzie spędzić karnawał?

Gdzie spędzić karnawał?

Właśnie rozpoczął się karnawał. Czy wiecie już, jak go spędzić? Poniżej opisujemy kilka miejsc, do których warto się wybrać.

Część z Was rozważa na pewno wyjazd za granicę. To doskonały sposób na to, aby spędzić karnawał. Wycieczki zagraniczne dostarczają okazji do mnóstwa niezapomnianych przygód, zwiedzenia wspaniałych miejsc i poznania innych obyczajów. Dokąd warto pojechać?

 

Rio de Janeiro

Zabawy karnawałowe w Rio de Janeiro cieszą się ogromną popularnością wśród Europejczyków. Szczególnie cenią je sobie miłośnicy samby. Karnawał w tym przepięknym mieście trwa okrągły miesiąc: w tym czasie na ulicach tłumy ludzi tańczą, piją, bawią się, organizują rozmaite konkursy... Miasto wypełnia skoczna, dynamiczna muzyka. Jeśli lubisz imprezowe szaleństwo, z całą pewnością się tu odnajdziesz.

 

Wenecja

Drugim miastem kojarzonym z karnawałem jest Wenecja. Cechą charakterystyczną odbywających się tu imprez są maski, które można uznać za coś w rodzaju znaku rozpoznawczego weneckiej tradycji. Maski od zawsze unieważniały wszelkie różnice między obywatelami, wszyscy byli równi na czas odświętnych zabaw, które trwały nieraz do późna w nocy. Coś z tej tradycji zachowało się do dziś. Najwięcej szumu i hałasu jest na placu św. Marka – miejsce to tętni życiem przez cały okres trwania karnawału.

 

Niemcy

Lubisz barwne pochody, tańce, przebieranki i kostiumy? Jeśli tak, karnawał w Niemczech powinien przypaść Ci do gustu. U naszych zachodnich sąsiadów huczne karnawały organizuje się już od czasów średniowiecza. Największe imprezy odbywają się w Kolonii, Dusseldorfie, Bonn i Moguncji, a swoim przepychem dorównują one niemal zabawom w Brazylii. Może więc zamiast do Rio de Janeiro warto byłoby pojechać do Niemiec? Nie powinno być problemu ze znalezieniem taniego i komfortowego środka transportu. Busy do Niemiec kursują z różnych województw, zwłaszcza busy pomorskie cieszą się bardzo dobrymi opiniami internautów. Prym wśród firm przewozowych wiedzie bezsprzecznie przedsiębiorstwo Beata Bus.

 

Karnawał za granicą na pewno pozostawi w pamięci miłe wspomnienia. Jeśli masz taką możliwość, nie zwlekaj dłużej z wyjazdem – baw się dobrze w pięknych zagranicznych miastach!

Zobacz też

Karnawałowe kreacje
Karnawałowy makijaż