Jak czerpać radość z życia?

Jak czerpać radość z życia?

To, jak myślimy, wpływa na to, jak się czujemy. Im więcej pozytywnych myśli, tym większa radość z życia.

Ludzie bardzo często nie doceniają tego, co mają. Zazwyczaj zazdroszczą innym, bo więcej zarabiają, mają lepszy samochód, drogie ubrania, itd. Trzeba jednak porzucić takie myślenie i skupić się wyłącznie na tym, co my mamy i starać się to docenić. Masz pracę, dom, zdrowie ci dopisuje? Uważasz, że to za mało? Wiele osób na świecie nie ma tyle co ty – głodują, cierpią z powodu chorób, nie mają gdzie mieszkać. Pomyśl o tym, ile dobrego otrzymałeś od życia.

Naucz się także doceniać drobne rzeczy: słoneczny dzień, uśmiech mijanej osoby na ulicy, komplement otrzymany w pracy.

Twoje negatywne myślenie może się brać z przemęczenia. Pomyśl o kilkudniowym urlopie. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać – zostań w domu i przeznacz te dni na relaks i odpoczynek. Jeżeli postanowisz odpocząć poza domem, wybierz miejsce z dala od miejskiego szumu, blisko natury, które pomoże ci się wyciszyć.

Najważniejsze jednak, byś zaprzyjaźnił się sam ze sobą – przestał się ciągle krytykować i stawiać sobie nierealne wymagania. Umilaj sobie dzień drobnymi prezentami: zrób gorącą kąpiel przy ulubionej muzyce na koniec dnia, kup dobrą książkę lub płytę.

Wielu ludziom wydaje się, że potrzebują konkretnego powodu, by się cieszyć (nowy samochód, ubranie, prezent, itd.), jednak pamiętaj, że nie tędy droga! Rzeczy materialne cieszą tylko przez chwilę, potem stają się bezużyteczne. Postaraj się doceniać każdą sekundę twojego „zwykłego” życia. Ludzki umysł poszukuje logicznych przyczyn dobrego samopoczucia, dlatego musisz mu te przyczyny dostarczać, najlepiej w jak największych ilościach. Jeżeli twój umysł będzie się dobrze czuł, twoje ciało będzie zrelaksowane, a to wszystko automatycznie wpłynie na poprawę twojego nastroju. Po prostu zapamiętaj jedną zasadę – decydujesz, że czujesz się dobrze i znajdujesz jakikolwiek tego powód, aby twój logiczny umysł się nie buntował.

Każdy człowiek potrzebuje bliskości – jeżeli jesteś samotny, rozejrzyj się, być może tuż obok jest osoba, która, tak samo jak ty, poszukuje szczęścia. We dwoje na pewno szybciej je odnajdziecie.