Jak otworzyć własny gabinet kosmetyczny?

Jak otworzyć własny gabinet kosmetyczny?

Własny gabinet kosmetyczny to marzenie każdej kobiety. Jak je spełnić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule!

Jeżeli masz predyspozycje do bycia kosmetyczką, skończyłaś odpowiednie kursy, potrafisz robić paznokcie żelowe, hybrydowe i przedłużać rzęsy, warto byś pomyślała o tym, w jaki sposób swoje talenty wykorzystać i na nich zarobić. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie własnego gabinetu kosmetycznego.

Zbadaj rynek

To pierwszy krok, który musisz uczynić, zanim założysz swój biznes.  Sprawdź, ile w twoim mieście jest takich gabinetów, jak funkcjonują, jakie mają ceny. By założyć własną firmę, musisz być pewna, że będzie ona na siebie zarabiać, co oznacza, że będziesz miała klientki. Jeśli okaże się, że takich zakładów kosmetycznych jest dużo i walczą one o klientki, postaraj się wymyślić coś, co będzie cię odróżniać od reszty – może zakład mobilny? Lub bardzo konkurencyjne ceny i super promocje?

Biznesplan i działalność gospodarcza

Gdy już masz orientację w sprawach rynkowych, czas na przygotowanie biznesplanu.  Jest on głównym narzędziem planistycznym, w którym musisz uwzględnić cele, plan marketingowy, prognozy, a także plan finansowy i plan awaryjny. Będzie to dla ciebie niezwykła pomoc w prowadzeniu gabinetu, zwłaszcza na samym początku.  

Po biznesplanie czas na założenie działalności gospodarczej.  Swoją działalność musisz wpisać do Ewidencji Działalności Gospodarczej, by otrzymać NIP i REGON, a także założyć konto bankowe. Pamiętaj, że zakładanie własnego biznesu wiąże się z masą formalności – nie zrażaj się tym, każda firma przez to przechodziła.

Klienci

Jeżeli masz już własną firmę, czas na „walkę” o klientów.  Musisz dobrze rozreklamować swoją firmę, zachęcić klientki, by do ciebie przychodziły. Dobrym sposobem jest rozpoczęcie działalności w domu i zebranie bazy klientek, które później z domowego zacisza przejdą do twojej nowej siedziby. Inne klientki możesz zdobyć organizując promocje lub konkursy, w których wygrać można będzie vouchery na wizytę w twoim salonie. Nie zapomnij także o hucznym otwarciu nowej siedziby – w końcu jest to najlepszy sposób na pozyskanie klienta.

Pamiętaj także o tym, że w twoim salonie musi znajdować się kasa fiskalna, a ty za każdą usługę musisz wydawać paragon. Być może jakaś klientka daną usługę będzie chciała dopisać do swojego rozliczenia podatkowego i rozliczyć się za nią pod koniec roku przy pomocy specjalnego program do faktur vat.

Wiesz już wszystko? Czas wziąć sprawy w swoje ręce i ruszać z biznesem. Powodzenia!