Jak pielęgnować włosy? Wskazówki dla początkujących

Jak pielęgnować włosy? Wskazówki dla początkujących

Odpowiednia pielęgnacja może wzmocnić włosy, nadać im blask i sprawić, że będą wyglądały jak w reklamach. Jak to zrobić? Poniżej kilka porad dla początkujących.

Ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę wpływa niekorzystnie na nasze włosy. Częste malowanie, nieprawidłowe mycie i suszenie, częste prostowanie i lokowanie, stres... to tylko kilka przyczyn. Aby poprawić kondycje włosów, trzeba przede wszystkim je poznać i sprawdzić jakie odżywki czy szampony wpływają na nie korzystnie, a jakie nie.

To głównie dzięki eksperymentom jesteśmy w stanie dobrze poznać swoje włosy, zanim jednak się za nie zabierzemy, wskazane jest, aby poczytać o działaniach niektórych składników i nie nakładać na włosy produktów, których działania nie jesteśmy pewne.

Dobrze jest także przeanalizować stan swoich włosów – sprawdzić czy są cienkie czy grube, gęste czy rzadkie i czy zdrowe czy zniszczone, ale także jak zachowują się podczas wilgotności, jak reagują na wilgoć i czy łatwo się układają. To wszystko pomoże nam w doborze odpowiednich kosmetyków do włosów. Bardzo ważna jest też skóra głowy – warto o nią dbać, ponieważ jest ona odpowiedzialna za produkcję naszych włosów.

Zanim zaczniesz wcierać oliwki, odżywki i szampony, pozbądź się zniszczonych końcówek – nie da się ich zregenerować, a z nimi twoja cała kuracja może pójść na marne.

Jesteś tym co jesz, dlatego brak odpowiednich witamin i składników, przyczynia się do osłabienia włosów i ich wypadania. Nawet jeżeli stosujemy drogie odżywki i szampony, kondycja włosów nie poprawi się bez odpowiedniej diety. Jakie produkty powinny się znaleźć w zdrowej diecie? Przede wszystkim chude mięso, owoce, warzywa, tłuszcze roślinne, brokuły, soczewica, szpinak.

W pielęgnacji włosów najważniejsza jest systematyczność. Nie wystarczy, że wprowadzimy dietę i przez miesiąc będziemy nakładać na włosy różne olejki i szampony. Taka kuracja może trwać nawet kilka lat – im dłużej, tym lepiej. Poza tym, przez pierwszy miesiąc powinno trwać oswajanie się z włosami i testowanie różnych produktów na naszych włosach. Kolejna rada: nie skupiaj się na jednej metodzie lub kosmetyku, ponieważ wbrew pozorom, włosy lubią różnorodność ( lubią różne składniki, takie jak: proteiny, emolienty czy humektanty).

Aby mieć piękne włosy, nie potrzeba dużego wysiłku – odrobina chęci i systematyczności i wszyscy znajomi będą się zachwycać twoją fryzurą.

Zobacz też

Olejek VIVÈSE SENSO DUO HAIR GROWTH OIL: narturalny sposób na mocne, zdrowe włosy