Jak utrzymać porządek i ład w łazience?

Jak utrzymać porządek i ład w łazience?

Prawidłowa organizacja pomieszczeń oraz ich aranżacja to nie tylko rozstawienie mebli i sprzętów w odpowiednich miejscach. Przedstawiamy kilka przydatnych porad i narzędzi, dzięki którym urządzisz swoją łazienkę zgodnie z własnym stylem oraz funkcjonalnie.

Odpowiednie meble do łazienki

Podstawą każdej dobrze zorganizowanej przestrzeni są meble. Istnieją nowoczesne meble łazienkowe, dzięki którym zachowasz ład i funkcjonalność w łazience. W sprzedaży dostępne są zestawy w różnych kolorach i wzorach, z dużą ilością szuflad i półek. Dopasuj mebel do swoich potrzeb, zastanów się, czy łatwiej ci będzie korzystać z szuflad, czy z szafek. Pomyśl o tym, jak najwygodniej będzie ci używać kosmetyków i innych akcesoriów znajdujących się w łazience. Dokładnie rozplanuj ich układ, aby je dopasować do swojej codziennej rutyny.

Marka Defra oferuje zestawy mebli łazienkowych, jak i pojedyncze sztuki, dzięki którym w łatwy sposób zaprowadzisz porządek w swojej łazience. Wejdź na http://defra.pl/meble-lazienkowe i  przekonaj się, jak stylowo rozwiązać problem ciągłego nieporządku w łazience.

 

Organizery do szuflad i szafek w łazience

Organizery są znane powszechnie jako gadżety przydające się przy układaniu sprzętów kuchennych, ale czy wiedzieliście, że równie dobrze sprawdzą się w łazience? Tzw. boxy i wkłady do szuflad pomogą ci z organizacją kosmetyków i niezbędnych sprzętów. Będziesz mógł korzystać z nich w sposób łatwy i przyjemny, bez ciągłego przestawiania z miejsca na miejsce. Na stronie Defra znajdziesz organizery do szuflad mebli łazienkowych, dopasowane do ich rozmiarów i kształtów. Dzięki organizerom od razu po wstawieniu mebli możesz wyposażyć łazienkę w codzienne sprzęty i kosmetyki.

 

Pojemniki na kosmetyki

Dobrym sposobem na zaprowadzenie porządku w łazience jest pogrupowanie kosmetyków w kategorie (np. kosmetyki do makijażu oczu, ust, lakiery do paznokci, kremy) i zapakowanie ich w pojemniki. Następnie preparaty, których najczęściej używasz, możesz zostawić na wierzchu, np. na półce przy lustrze, a resztę włożyć do szafek. Te najczęściej używane produkty włóż do eleganckiego pojemnika, który będzie harmonizował ze stylem twojej łazienki. Do pozostałych kosmetyków doskonale nadadzą się proste, nieozdobne organizery, które mieszczą się na półkach.

 

Utrzymanie ładu i porządku w łazience nie wymaga wiele pracy, czasu ani nawet pieniędzy. Czasem wystarczy zakup odpowiednich mebli do łazienki albo organizerów lub pojemników na kosmetyki.