Jak wykonać makijaż ślubny?

Jak wykonać makijaż ślubny?

Każda panna młoda chciałaby wyglądać na swoim ślubie zachwycająco. Poniżej podpowiadamy, jak samodzielnie wykonać nienaganny makijaż ślubny, który uatrakcyjni Twój wygląd.

Na samym początku czytelniczki bardziej sceptyczne mogłyby zapytać: czy makijaż ślubny można wykonać samodzielnie, bez pomocy profesjonalisty? Jakkolwiek dla zaoszczędzenia sobie pieniędzy i trudu o wiele lepiej jest zasięgnąć pomocy kompetentnej makijażystki, to jednak część kobiet z takich czy innych powodów woli sama wykonać sobie makijaż przed ślubem. Niniejszy poradnik adresowany jest właśnie do takich pań.

Makijaż ślubny różni się od innych rodzajów makijażu sposobem cieniowania oraz trwałością. Ważne jest to, aby przetrwał w nienaruszonym stanie przez wiele długich godzin. Poza tym warto wziąć pod uwagę okoliczność, że panna młoda będzie na pewno fotografowana, a więc makijaż powinien być wykonany w taki sposób, aby dobrze wyszedł na zdjęciach.

 

Nowe kosmetyki

Tuż przed ślubem nie warto eksperymentować z nowymi kosmetykami. Nigdy nie wiadomo, czy Twoja skóra nie zareaguje alergicznie na określony kosmetyk, jeśli wcześniej nie miałaś z nim nigdy do czynienia. Dlatego lepiej ograniczyć się do preparatów sprawdzonych i znanych.

 

Peeling skóry

Aby uniknąć różnych nieprzyjemnych niespodzianek w dniu ślubu (np. zaskórników i suchych skórek), warto 2-3 dni przed uroczystością wykonać peeling skóry, stosując sprawdzony i dobrej jakości kosmetyk.

 

Podkład, malowanie oczu, baza

Wykonywanie makijażu ślubnego można zacząć dwojako: od naniesienia na twarz podkładu lub od malowania oczu. Co do tej drugiej czynności, znaczna część profesjonalnych wizażystek odradza zbyt dużą ilość koloru na oczach; dobrym rozwiązaniem są makijaże monochromatyczne (charakteryzujące się posiadaniem wielu odcieni tego samego koloru). Najpopularniejsze kolory to: brąz, grafit, granat, czerń, beż, złoto, srebro i fiolet. Co do podkładu, powinien mieć on przedłużoną trwałość. Kobiety niemające problemów skórnych nie muszą używać podkładów mocno kryjących. Ważne, aby skóra miała jak oddychać. Pod podkład nakładamy oczywiście bazę. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możemy zamaskować niedoskonałości korektorem.

Mamy nadzieję, że garść powyższych porad pomoże Ci w wykonaniu idealnego makijażu ślubnego.