Jak zaplanować weekend?

Jak zaplanować weekend?

Weekend. Dwa dni i milion rzeczy do zrobienia. Gdy zakładasz rodzinę większość dni wolnych od pracy nie ma nic wspólnego z beztroskim życiem towarzyskim, spontanicznymi wyjściami "na miasto" czy błogim lenistwem.

Jest sposób. Prosty i wydawałoby się oczywisty – planowanie i dobra organizacja. Dzięki nim wielu z nas z sukcesem ogarnia swoje życie zawodowe i dziecięce obowiązki w tygodniu. Warto nie zapominać o nich przygotowując się do weekendu.

Doskonałą pomocą może okazać się duży łatwo dostępny rodzinny planer. Mały kalendarz kieszonkowy nie jest dobry, gdy trzeba pogodzić potrzeby całej rodziny. Planer wieszacie na lodówce lub ścianie i rozpisujecie z wyprzedzeniem: „co”, „kto”, „kiedy” i „gdzie”.

Łatwo go wypełnić i wszyscy domownicy widzą swoje plany. Gdy przychodzi weekend dzieci oczekują od nas, że pogramy, pobawimy się, wyjdziemy wspólnie do kina lub pojedziemy na wycieczkę rowerową. Starsze planują spotkania i wyjścia ze swoimi rówieśnikami. Nasz partner chętnie spędziłby trochę czasu na nicnierobieniu, znajomi przebąkują o konieczności spotkania jeszcze w tym stuleciu. Sprzątanie, pranie, zakupy, koszenie trawy, gotowanie z zapasem na tydzień. I jak tu nie przywitać poniedziałku z uśmiechem i westchnieniem ulgi?

Dzięki odpowiedniej organizacji opanujemy cały rodzinny chaos, a w poniedziałek obudzimy się wypoczęci i bez poczucia winy, że znowu o czymś zapomnieliśmy.