Jaka odzież jest niezbędna do jazdy konnej?

Jaka odzież jest niezbędna do jazdy konnej?

Przygotowań do jazdy konnej nie należy traktować z przymrużeniem oka. Każdy profesjonalny sklep jeździecki z pewnością doradzi nam w skompletowaniu wszystkich potrzebnych akcesoriów. Sprawdźmy więc, na które części ubioru powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Sklep jeździecki – pierwsze zakupy

Dobór stroju jeździeckiego powinniśmy rozpocząć przede wszystkim od wysokiej jakości bryczesów. Są to specjalnie zaprojektowane spodnie ze szwami ułożonymi po zewnętrznej stronie uda. Podczas jazdy konnej dochodzi do mocnego ucisku ud, dlatego zdecydowanie nie wskazane jest zakładanie dresów lub, co gorsza, jeansów. Aby uniknąć jakichkolwiek otarć czy też urazów należy zaopatrzyć się w bryczesy - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, ale również komfort i wygodę jazdy. Dobrze wyposażony sklep jeździecki powinien posiadać w swojej ofercie 2 rodzaje bryszesów: wyczynowe oraz pokazowe.

Niemniej ważne jest odpowiednie obuwie. Wszyscy, którzy przeżyli lub byli bezpośrednimi świadkami nadepnięcia przez konia potwierdzą te słowa. Spłoszony koń może nieumyślnie doprowadzić do bardzo poważnych urazów stopy. Doświadczony jeździec poleci każdemu tak zwane sztyblety. Pełnią one zarówno funkcję ochronną jak i reprezentacyjną. Porządne obuwie będzie świadczyć o profesjonalnym podejściu do wybranej dziedziny sportu oraz pozytywnie wpłynie na naszą prezencję.

Kolejnym bardzo ważnym elementem garderoby każdego jeźdźca są rękawice. Podobnie jak w przypadku obuwia powinny nam one zapewniać należytą ochronę. Dodatkowo istnieją również modele przeznaczone do celów stricte pokazowych. Używanie rękawic jest szczególnie przydatne podczas początków przygody z jeździectwem, a także podczas styczności  z bardzo narowistym rumakiem.

Skompletowanie profesjonalnej odzieży jest tak samo istotne jak wybór odpowiedniego nauczyciela jazdy konnej. Sklep jeździecki Agroarm posiada w swojej ofercie wszystkie niezbędne akcesoria dla początkujących oraz wyszkolonych jeźdźców.