Jakich mężczyzn powinny unikać niezależne kobiety?

Jakich mężczyzn powinny unikać niezależne kobiety?

Współcześni mężczyźni twierdzą, że cenią pewne siebie i niezależne kobiety. Nie wszyscy jednak potrafią sprostać ich oczekiwaniom. Jakich mężczyzn lepiej unikać, gdy jest się przebojową i przedsiębiorczą kobietą z własnym zdaniem?

Kompleksy zawsze górą – typ „jestem nikim”

Z pewnością z kobietą znającą swoją wartość nie powinien być mężczyzna wiecznie zakompleksiony. Kompleksy na punkcie wyglądu, seksapilu, umiejętności czy pracy mogą stać się dla niego jeszcze bardziej przytłaczające w obecności zadowolonej z siebie partnerki.

Oczywiście wielu mężczyzn usiłuje pokonać swoje kompleksy wchodząc w relację z kobietą, która w oczach innych uchodzi za ideał. Taki związek jest niestety jedynie pewną kreacją, a niezbyt pewny siebie partner uzna w końcu, że nie zasługuje na tak przebojową kobietę i odejdzie, by móc swobodnie celebrować swoje mizerne ego.

 

Konkurencja w związku – typ samiec alfa

Silne i niezależne kobiety mają tendencję do tłumienia w sobie znamion słabości. A za takie uważają emocjonalność, uczuciowość, brak zdecydowania. Tych cech unikają też u potencjalnego partnera, dlatego na wszelki wypadek interesują się mężczyznami podobnymi do nich samych – silnymi, z własnym zdaniem i pozycją. Niestety samiec alfa może nie znieść partnerki, która tak jak on usiłuje dominować. W ich związku górę weźmie walka o pozycję lidera.

 

Drugi dom – typ „syn swojej mamusi”

Nie jest dla nas nowością teoria, podług której ludzie kształtują swoje związki na podobieństwo lub w zupełnej odwrotności do związku swoich rodziców. Niezależna kobieta może interesować więc mężczyznę, w którego domu dominowała matka i który ma z nią szczególną relację, zwykle dosyć trudną. Związek z inną silną kobietą może być dla niego próbą przełamania schematu – chęcią odegrania się na kobietach i pokazania swojej siły, którą matka tłumiła w nim i w jego ojcu.

 

Typ „ja pracuję, a ty siedzisz w domu”

Żadna niezależna, kochająca swoją pracę i siebie kobieta, nie powinna wiązać się z mężczyzną, który widzi w niej materiał na kurę domową.