Karnawałowy makijaż

Karnawałowy makijaż

Karnawał trwa w najlepsze. To czas, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Zwłaszcza w makijażu.

Warto wykorzystać ten czas, aby poeksperymentować z makijażem. Efektowny, karnawałowy make-up zachwyca żywymi kolorami. Nie ma tu miejsca na codzienny minimalizm. Liczy się fantazja i śmiałość. Jak zrobić makijaż, który wszystkich zachwyci? Czy jest to trudne? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

 

Makijaż karnawałowy

W karnawale można sobie pozwolić na make-up niecodzienny, błyszczący, zwracający uwagę wielością różnych barw. Oprócz tradycyjnych kosmetyków warto użyć ozdobnych kryształków lub brokatu. Przydadzą Ci się też cienie do powiek w różnych kolorach. Masz szerokie pole do popisu, ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jeśli szukasz gotowych rozwiązań bądź wskazówek, zainspiruj się dwoma opisanymi poniżej typami makijażu karnawałowego.

 

Makijaż sharp

Ten rodzaj makijażu charakteryzuje się mocnym podkreśleniem ust. Aby go wykonać, należy się posłużyć kosmetykami o mocnych, intensywnych kolorach. W tym sezonie króluje przede wszystkim czerwień w rozmaitych odcieniach: truskawkowym, karminowym, wiśniowym, malinowym czy ceglanym. Mniejszy nacisk kładzie się na podkreślenie oczu. Wystarczy użyć tuszu do rzęs lub odcieni niezbyt krzykliwych (najlepiej sprawdzą się barwy pastelowe).

 

Makijaż razor

Ten rodzaj makijażu stanowi niejakie przeciwieństwo typu sharp. Jego cechą charakterystyczną są wyraźnie podkreślone oczy, kreska biegnie wzdłuż linii rzęs. Może być cieńsza lub grubsza, nie obowiązują tu żadne reguły. Ciekawy efekt dają stopniowo zwężające się grube kreski. Uważaj jednak, aby nie przesadzić – ten rodzaj makijażu wymaga pewnej wprawy w robieniu make-upu.

 

Przy odrobinie chęci można samodzielnie wykonać efektowny, karnawałowy makijaż. Pamiętaj, że w czasie karnawału nie obowiązują ograniczenia, do których stosujemy się na co dzień. Zaszalej i daj się ponieść wyobraźni. Czy wiesz już, gdzie spędzisz ten magiczny czas? W końcu odświętny makijaż wymaga odświętnych okoliczności. Dobrym pomysłem może się okazać krótki wyjazd do Niemiec – zabawy karnawałowe za Odrą zachwycają rozmachem i klimatem. Wystarczy znaleźć dobrą linię autobusową, która oferuje przewozy do Niemiec.

Zobacz też

Gdzie spędzić karnawał?
Karnawałowe kreacje