Kuchnia multimedialna - modne gadżety

Kuchnia multimedialna - modne gadżety

Inteligentną kuchnię tworzą myślące za nas gadżety na czasie, które usprawniają życie. Są tak zaawansowane technologicznie, że ich wygląd przypomina filmy science-fiction. Poniżej przegląd najciekawszych wynalazków do kuchni.

Nowoczesny telewizor niewidoczny gołym okiem

Nowoczesne kuchnie to miejsca, gdzie można wkomponować telewizory w kuchenną zabudowę. Mogą one wypełniać ścianę pomiędzy dolnym i górnym rzędem szafek i mieć wymiary nawet 240x60 cm. Matrycę LDC-LED można także umieścić za szkłem szklanych frontów szafek lub bezpośrednio w zabudowie, z którą telewizor się optycznie stopi po wyłączeniu, imitując drzwiczki do mikrofalówki lub piekarnika. Ma on być odporny na parę wodną, zalanie, detergenty, zabrudzenia i pryskający tłuszcz. Służy do korzystania z internetu,słuchania muzyki i oglądania filmów.

 

Lodówka pomocnikiem człowieka

Lodówka Smart Fridge zamiast drzwi ma elektroniczny panel, który może być przezroczysty, aby umożliwiać widok na znajdujące się w niej produkty żywnościowe albo przestawiony na opcję multimedialną. Lodówka proponuje potrawy, a po wyborze konkretnej z nich, przedstawia listę poleceń do wykonania, aby danie jak najszybciej znalazło się na naszym talerzu.

 

Wielofunkcyjny stół kuchenny ułatwiający życie

Stół kuchenny nie musi już tylko służyć do przygotowywania potraw i ich jedzenia. Wielofunkcyjny stół o ciekawym designie jest jednocześnie płytą indukcyjną, cyfrową książką kucharską, a pod nim znajduje się piekarnik i podłączona do internetu lodówka. Liczne sensory zabezpieczają przed sparzeniem się, a przez środek kuchenki przebiega listwa zasilająca.

 

Widelec rozpoznający, co jemy

Hapifork to widelec za około 100 dolarów, który, wibrując przy zbyt szybkim czasie jedzenia, reguluje tempo, w jakim człowiek spożywa posiłek. Sprawia, że jemy wolniej i spokojniej, a w efekcie będziemy lepiej trawić. Można go także połączyć ze smartfonem, aby dane związane z posiłkami zapisywały się w jego pamięci i można było je potem analizować, np. w postaci nieskomplikowanych wykresów.