Łazienka w stylu minimalistycznym

Łazienka w stylu minimalistycznym

Nowoczesne łazienki charakteryzują się ograniczeniem liczby eksponowanych elementów. Główną ideą minimalistycznej łazienki jest prostota oraz przejrzystość. Kształt armatury, akcesoriów, wykończenie ścian oraz oświetlenie mają być wybrane tak, by nie budzić skrajnych emocji.

Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny?

W łazience wykonanej w tym stylu dominują proste formy o symetrycznych kształtach, takie jak np. prostokąt, koło czy trójkąt. Cechy charakteryzujące minimalizm w łazience to prostota, perfekcja, styl oraz klasa. Do wykończenia łazienki wykorzystuje się takie materiały jak szkło, metal, drewno oraz kamień.

 

Barwy w minimalistycznej łazience

Do prostych, wykonanych w tym stylu łazienek pasują jasne kolory w naturalnych odcieniach. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie bieli oraz czerni, jednakże śmiało można skusić się na wykorzystanie szarości, brązu oraz beżu, całość akcentując intensywniejszymi barwami, np. fioletem. Białe ściany z czarnymi elementami dekoracyjnymi (pasy, proste wzory) to rozwiązanie idealne.

 

Meble łazienkowe

Łazienka w stylu minimalistycznym nie powinna być przepełniona meblami. Powinniśmy wybrać tylko niezbędne do umieszczenia kosmetyków oraz ręczników szafki lub komódki. Coraz większą popularność zyskują podwieszane meble, pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca, a przy okazji wyglądające lepiej oraz nowocześniej.

 

Oświetlenie

Niezwykle kluczową rolę w minimalistycznej łazience odgrywa oświetlenie. Za pomocą dobrego światła możemy wprowadzić ciekawy nastrój w pomieszczeniu kąpielowym oraz podkreślić kluczowe elementy łazienki. Zastosowanie znajdą tutaj małe punktowe reflektory oraz listwy LED, które, odpowiednio umieszczone, stworzą niesamowity efekt.

 

Armatura łazienkowa

Bardzo ważnym elementem łazienki jest armatura. Podobnie jak w przypadku mebli – podwieszana toaleta świetnie wkomponuje się w styl minimalistyczny. Deska klozetowa powinna być ceramiczna albo drewniana.

Niezwykle istotną kwestią jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Osoby dysponujące dużą przestrzenią mogą sobie pozwolić na te oba rozwiązania. Wanna powinna być wolnostojąca, usytuowana najlepiej w samym centrum pomieszczenia. Tak wyeksponowana śnieżnobiała ceramika doskonale podkreśli cały wygląd łazienki. Jeżeli zdecydujemy się na kabinę prysznicową, to wybierzmy tą pozbawioną brodzika. Całkowicie przeszklony prysznic jest nowoczesny oraz minimalistyczny.

 

Dekoracje

W stylu minimalistycznym nie ma miejsca na żadne dekoracje. Wszystkie kosmetyki, ręczniki oraz inne przyrządy powinny być pochowane na półkach oraz w szafkach. Dotyczy to również wszystkich klamek oraz uchwytów. Warto wybrać takie meble, które mają drzwiczki na „dotyk” – otwierają się po wciśnięciu ich dłonią.

 

Podsumowanie

Styl minimalistyczny staję się coraz bardziej popularny. Pasuje zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Charakteryzuje się prostotą, luksusem oraz niesamowitym stylem. Surowość, która towarzyszy minimalizmowi, w żaden sposób nie wpływa na odbiór wizualny tego pomieszczenia. W takiej łazience po prostu chce się przebywać.

Jeżeli chcesz urządzić swoją łazienkę w stylu minimalistycznym, to wejdź tutaj.