Makijaż na lato – zasady, trendy, kolory

Makijaż na lato – zasady, trendy, kolory

Letni make-up nie powinien nas zbytnio pochłaniać. O tej porze roku wyglądamy najpiękniej, ponieważ pod wpływem słońca poprawia się stan naszej cery. Dlatego makijaż rządzi się wtedy innymi prawami. Ma być dodatkiem, a nie kamuflażem.

Jaki powinien być letni makijaż?

Co do zasad malowania się latem w pierwszej kolejności musimy zapamiętać, że nasza twarz powinna cieszyć się słońcem razem z nami! Oznacza to, że o ile nie musimy akurat kamuflować mankamentów cery, powinnyśmy uwolnić ją od nadmiaru kosmetyków. Mówi się, że podstawą makijażu wszelakiego jest podkład, a zaraz po nim puder, który ma za zadanie wszystko ładnie utrwalić i scementować. Ale letni makijaż odżegnuje się od tej reguły, która – choć jak najbardziej aktualna w pozostałych porach roku – odbiera wakacyjnemu wizerunkowi prawo do lekkości. Tymczasem makijaż na wakacje powinien być właśnie taki – przede wszystkim lekki, a także niewyrafinowany i minimalistyczny (przynajmniej w kontekście ilości użytych w nim kosmetyków kolorowych). Jeśli więc wyjechałyśmy na wczasy i nie mamy zbytnich problemów z cerą, warto schować podkład i puder do szuflady, a w najbliższych, wakacyjnych miesiącach przestawić się upiększające kremy z serii BB lub CC. Mają one bardzo lekką konsystencję i są uniwersalne – spełniają zarówno funkcję tradycyjnego kremu do dziennej pielęgnacji, jak i odświeżającego podkładu. Ładnie, ale nie przesadnie matują cerę, wyrównują jej kolory i nadają promienny wygląd.

Latem zapomnijmy o ciężkich kosmetykach, konturowaniu twarzy, przydymionych oczach i mocnym kryciu. Dajmy skórze oddychać. Słońce wydobędzie z niej blask i pomoże znormalizować pracę gruczołów łojowych. Latem cera staje się naturalnie bardziej promienna i zdrowsza. Nie ma sensu jej kamuflować.

 

Lato w makijażu – mniej, ale więcej

Minimalizm w letnim makijażu dotyczy ilości zużywanych kosmetyków, ale bynajmniej nie ich intensywności. Krwistą szminkę odłóżmy jednak na bok. Makijaż na lato niekoniecznie lubi się z klasyką. Wakacje to przecież pora eksperymentów i frywolności. To właśnie latem makijaże są odważniejsze i prezentują pełen wachlarz kolorów – błękity, pomarańcze, ciepłą żółć, indygo, turkusową zieleń – i te barwy są mile widziane na powiekach, a nawet na ustach!

 

Podkreśl letnią opaleniznę

Posiadaczki ciemnej lub oliwkowej karnacji latem nabierają brązowo-złotych odcieni, a jasne buzie prędko pokrywają się piegami i zdrowym rumieńcem. Efekty te warto podkreślić rozświetlaczem w postaci złotych drobinek oraz dopasowanym do typu kolorystycznego różem. Rozświetlanie jest dozwolone jednak wyłącznie dla osób o bezproblemowej cerze. Trądzik, popękane naczynka czy nadmiar sebum możemy takim makijażem jedynie uwydatnić, a przecież nie o to nam chodzi.

 

Minerał da poczucie bezpieczeństwa

Latem wszelkie mankamenty cery lepiej ukrywać pod pudrem mineralnym. Działa on podobnie jak krem BB, ale dodatkowo pochłania nadmiar sebum i jeszcze lepiej stapia się ze skórą. Daje pewność, że z naszej twarzy nic nie spłynie, nawet w naprawdę gorący dzień. Pudry i podkłady mineralne są lekkie, nie obciążają i nie zatykają porów. Nie tworzą też efektu maski. 

Zobacz też

Najlepsze perfumy Calvin Klein dla kobiet
Perfumy na lato z frakcji wodnej – absolutne pewniaki!