Meble łazienkowe - gotowy zestaw czy od stolarza?

Meble łazienkowe - gotowy zestaw czy od stolarza?

Osoby aranżujące łazienkę często stoją przed dylematem – kupić gotowy zestaw mebli łazienkowych czy zlecić ich wykonanie stolarzowi? Aby ułatwić rozstrzygnięcie tej kwestii, warto zastanowić się nad każdą z tych opcji.

Meble od stolarza – odpowiedź na niestandardowe potrzeby

Meble na wymiar wykonane w warsztacie stolarskim można z łatwością dopasować do wielkości pomieszczenia, w tym do niedużych wnętrz. Okazują się także niezwykle praktyczne w przypadku łazienek o nietypowym kształcie i niestandardowych wymiarach. Nierówne ściany, ścięty sufit, liczne wnęki, belkowania i duża liczba okien – wszystkie te elementy sprawiają, że trudno znaleźć w salonie gotowe meble, które byłyby dostosowane do tak szczególnych warunków. Dzięki sprzętom zaprojektowanym i zrobionym przez stolarza zabudujemy każdą wnękę, zagospodarujemy przestrzeń pod oknem i w załamaniach.

 

Gotowy zestaw mebli łazienkowych – idealne dopasowanie

Meble łazienkowe sprzedawane w komplecie wyróżniają się odpowiednim dopasowaniem stylistycznym. Poszczególne części zestawu doskonale ze sobą współgrają. Wstawiając je do łazienki, zyskujemy pewność, że wykreujemy spójny wystrój wnętrza. Staranność wykonania sprzętów w gotowych zestawach w wielu przypadkach dorównuje tej charakterystycznej dla stolarskich warsztatów. Projektanci tworzą meble łazienkowe, dbając o estetykę i funkcjonalność, dlatego idealnie dopasowane komponenty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Meble od stolarza – meble w naszym stylu

Często mówi się, że meble wykonane na wymiar są domeną indywidualistów. Trudno nie zgodzić się z tym poglądem. Zlecenie stworzenia sprzętów według autorskiego projektu daje możliwość uwzględnienia najróżniejszych upodobań i wymagań. Zamawiający, zgodnie ze swoim gustem, wybiera oczekiwany rodzaj materiału, kolor mebli, ich kształt, rozmiar i styl. Wygląd sprzętów staje się wówczas wspólnym dziełem zleceniodawcy i stolarza. Decyzje podjęte na etapie projektowania zaważą na trwałości i estetyce mebli łazienkowych, dlatego należy dobrze je przemyśleć.

 

Gotowy zestaw mebli łazienkowych – bogata oferta, niska cena i dostępność

Wielość wzorów, materiałów, kształtów i kolorów pozwala znaleźć komplet dopasowany do naszych potrzeb. Oferta sklepów i salonów jest naprawdę bogata i różnorodna, dlatego wyszukanie odpowiednich sprzętów nie okaże się trudnym zadaniem. Gotowe zestawy mebli łazienkowych kosztują często mniej niż te wykonane na zamówienie, w dodatku kupimy je i zabierzemy do mieszkania w o wiele szybszym tempie, niż w przypadku zlecenia w warsztacie stolarskim. W rezultacie błyskawicznie stworzymy efektowne wnętrze w zgodzie z aktualnymi trendami.

 

Rozwiązania pośrednie

Kompromisem między zakupem mebli na wymiar i tych w gotowym komplecie wydaje się nabycie tak zwanych mebli modułowych. Można wybrać tyle części modułu, ile się potrzebuje i ustawiać je według uznania. Zestaw uda się uzupełnić lub zredukować, zmieniając wystrój pomieszczenia.

Meble łazienkowe w gotowym zestawie są łatwo dostępne, mają przystępne ceny, występują w rozmaitych wariantach i idealnie do siebie pasują. Z kolei sprzęty od stolarza świetnie nadają się do wnętrz o niestandardowych parametrach i pozwalają na realizację zindywidualizowanych projektów. Wybór konkretnego rozwiązania powinno się uzależnić od swoich aktualnych potrzeb i cech aranżowanego pomieszczenia.

Jeśli szukasz wyposażenia do swojej łazienki, zobacz wyjątkowe meble łazienkowe na Defra.pl.