Najlepsze perfumy Calvin Klein dla kobiet

Najlepsze perfumy Calvin Klein dla kobiet

Flakony sygnowane inicjałami CK znajdziemy w każdej drogerii. Są niezwykle popularne, co wielu przyjmuje za wadę. Nie można im jednak odmówić fenomenalności. W końcu zapachy Calvin Klein noszone są przez tłumy.

Euphoria

To zapach, który budzi skrajne emocje – można go albo kochać, albo nienawidzić. Nie daje zaistnieć wrażeniom pośrednim. Ponieważ nie sposób przejść obok niego obojętnie, w pełni zasługuje na miejsce w tym zestawieniu. I to miejsce na samym szczycie. Klasyczna Euphoria należy do gamy zapachów orientalno-kwiatowych, ale nie dajmy się zwieść temu przyporządkowaniu. Te perfumy to przede wszystkim słodycz, i to tak intensywna, że może przyprawiać o mdłości. Poza tym Euphoria jest krzykliwa, seksowna, zmysłowa i przenikliwa. Dla poszukujących lżejszej wersji stworzono Euphorię Forbidden i Liquid Gold.

 

IN2U Her

Te perfumy Calvin Klein to zupełne przeciwieństwo Euphorii. Nie ma w nich przytłaczających, ciężkich akordów. Jest za to cytrusowa energia z silnie wyczuwalnymi drzewem cedrowym, wanilią i ambrą. Pachną pogodnie, młodzieńczo. Nastrajają bardzo optymistycznie i nie drażnią, dlatego będą nam towarzyszyć głównie w ciągu dnia.

 

Obsession

Nazwa przywodzi skojarzenia z zapachem wieczorowym, uzależniającym i zdecydowanym. A ich żółto-brązowy flakon ma w sobie coś zwierzęcego, informuje nas o niepokojącej egzotyce wnętrza. Tak też jest w istocie. Obsession to perfumy stworzone na jesienne, deszczowe wieczory. Przepełnia je orientalna intensywność, która roztacza wokół użytkowniczek woń dzikości i przypraw. Mimo wszystko z pewnością nie jest to zapach, którego należy się bać.

 

Eternity

O serii Eternity Calvina Kleina można by napisać książkę, w której najobszerniejszy rozdział powinien przypaść oczywiście oryginałowi. Trudno powiedzieć, czy to perfumy nadające się bardziej na dzień, czy może jednak na wieczór. Nie oznacza to wcale, że można je uznać za uniwersalne. Najpiękniej pachną na eleganckich kobietach o nieco zimnej urodzie, otaczając je wianuszkiem ciepła. Jest to jednak ciepło przeznaczone tylko dla nich, budujące dystans, tu dosłownie wyczuwalny przez inne osoby.

 

Escape

Wydane w 1991 roku perfumy kwiatowo-wodne, emanujące melonem i rumiankiem. Bardzo trwałe i wyraziste, co pozostaje cechą charakterystyczną zapachów minionego wieku. Kompozycję mają bardzo bogatą, oprócz kwiatów wiele w nich owoców. Do noszenia o każdej porze roku, ale z małymi wyjątkami – są dość odurzające, dlatego mogą nie sprawdzić się w upalny dzień. 

Zobacz też

Makijaż na lato – zasady, trendy, kolory
Perfumy na lato z frakcji wodnej – absolutne pewniaki!