Najpopularniejsze imiona dla chłopców w ostatnich latach

Najpopularniejsze imiona dla chłopców w ostatnich latach

Imiona to my. Ale kryją ono niezwykłą głębię. Określają nas i rzutują na nasze życie. Poznajmy najpopularniejsze imiona męskie w ostatnich latach: Piotra, Szymona, Pawła, Jakuba oraz Grzegorza.

Imię

Imię stanowi wręcz naszą etykietę, bo za sprawą imienia nazywamy się tak a nie inaczej. Twierdzi się nawet, iż imię wpływa na przeznaczenie, bo każde imię coś oznacza. Pierwsze i ewentualnie drugie imię nadaje się przy chrzcie, figurują one we wszystkich dokumentach – stajemy się wówczas tym, kim się stajemy. Trzecie imię nadaje się przy bierzmowaniu, to imię, które nie znajduje się w dokumentacji – utożsamiamy się jednak ze świętą osobą, którą obieramy sobie za patrona i wzór do naśladowania. Wybierając imię, warto się kierować nie tylko upodobaniami, ale również jego znaczeniem.

 

Piotr

Piotr to imię wywodzące się z języka greckiego. Oznacza ono skałę, czyli - kogoś niezłomnego. Osoby o tym imieniu odznaczają się ambicją, przez co wydaje im się, że wszystko wiedzą najlepiej. Nadają się na przywódców. Ponadto wykazują prostolinijność, wrażliwość i wybuchowość. Patron to Święty Piotr Apostoł, któremu Jezus Chrystus powierzył kierowanie Kościołem. Imieniny Piotra przypadają na 29 czerwca.

 

Szymon

Szymon to imię wywodzące się z języka hebrajskiego. Oznacza ono dosłownie: "Bóg wysłuchał". Osoby o tym imieniu charakteryzują się powagą i tajemniczością, co sprawia, że wolą samotność niż towarzystwo. Poza tym cechują się pewnością, powściągliwością i cierpliwością. Patron to  Święty Szymon Apostoł, o którym wiadomo najmniej spośród wszystkich dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Imieniny Szymona przypadają na 23 października.

 

Paweł

Paweł to imię wywodzące się z języka łacińskiego. Oznacza ono kogoś małego. Osoby o tym imieniu odznaczają się doskonałością; często myślą, iż stoją ponad innymi. Ponadto są uparci, humorzaści i precyzyjni. Patron to Święty Paweł Apostoł, który z nawróconego grzesznika stał się uczniem Jezusa Chrystusa. Imieniny przypadają 29 czerwca.

 

Jakub

Jakub to imię wywodzące się z języka aramejskiego. Oznacza ono: "niech Bóg ochrania". Mężczyźni o tym imieniu odznaczają się wojowniczym temperamentem. Poza tym lubią czuć się potrzebni i przydatni. Patron to Święty Jakub Apostoł, słynący ze swojej drogi do Santiago de la Compostela. Imieniny przypadają 25 lipca.

 

Grzegorz

Grzegorz oznacza dosłownie kogoś czuwającego, rozmodlonego, zamyślonego i mądrego. Osoby o tym imieniu charakteryzują się despotycznością zarówno względem innych osób, jak też względem samych siebie. Uważają, że mają misję do spełnienia, a oprócz tego są szlachetni. Patron to Święty Grzegorz Wielki, czyli jeden z największych papieży w historii papiestwa. Imieniny przypadają 3 września.

Sprawdź popularne imiona dla dzieci na Babyboom.