Najszybsze sposoby na międzynarodowe przelewy

Najszybsze sposoby na międzynarodowe przelewy

Bardzo dużo osób pracujących i zarabiających za granicą przesyła część pieniędzy do rodziny, która została w kraju ojczystym. Robią to najczęściej przelewami bankowymi lub przekazami pocztowymi, co jest drogie i działa wolno. Jakie są alternatywy?

Na ratunek przychodzą firmy specjalizujące się w wysyłce niedrogich i szybkich przelewów pieniężnych przez Internet. Taką właśnie firmą jest Easysend.pl, mająca w swojej ofercie szybkie i bezpieczne transakcje międzynarodowe. Jakie? O tym poniżej.

 

Szybki przekaz pocztowy

To bardzo wygodne i opłacalne rozwiązanie dla osób, które nie mają konta bankowego. Mogą w tradycyjny sposób odebrać przelane pieniądze w okienku w dowolnym Urzędzie Pocztowym. Zalet takiej transakcji jest kilka. Przede wszystkim są one bardzo sprawne – pieniądze wysłane przekazem na przykład z Wielkiej Brytanii do godziny 14 czasu brytyjskiego będą do odebrania po 10 minutach od momentu rozpoczęcia. Po tej godzinie są do odbioru następnego dnia. Często jest to sposób szybszy od przelewu bankowego. Kolejną dogodnością jest możliwość nieposiadania konta walutowego: możesz wysłać funty lub euro bez konieczności ich przewalutowania, dzięki temu omijasz koszty z tym związane. Koszt przelewu jest stały, niezależnie od sumy.

 

Ekspresowe przelewy

Podobny czas realizacji posiadają bezgotówkowe przelewy zagraniczne ekspresowe.  Easysend ma w swojej ofercie przelewy FAST – tanie i błyskawiczne. Do tego trzeba oczywiście posiadać konto bankowe i konto na portalu easysend.pl. Firma zleca przelew w błyskawicznym czasie, następuje przewalutowanie na kwotę w polskich złotych po bardzo korzystnym kursie i jeszcze tego samego dnia – jeżeli wykonamy przelew w dzień roboczy do godziny 11 czasu brytyjskiego –pieniądze znajdą się na koncie adresata. Pierwszy i co dziesiąty przelew FAST jest za darmo, a pozostałe – za około 10-12 złotych (zależnie od aktualnego kursu GBP lub EUR). Maksymalny czas wykonania transakcji to jeden dzień roboczy. Jeśli bardzo nam się spieszy i chcemy wysłać pieniądze „na już”, to jeszcze szybszym wyjściem jest przelew SuperFAST: pieniądze są u odbiorcy w 10 minut, gdy zlecimy i opłacimy go w dzień roboczy w godzinach 7-14 czasu londyńskiego. Koszt takiego przelewu to około 20 złotych. Oba warianty przelewów  to bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Firmy specjalizujące się w zagranicznych przelewach to odpowiedź na długi, mozolny i kosztowny czas pracy wielu banków. Przekazy pieniężne są realizowane ekspresowo, niedrogo i przede wszystkim bezpiecznie. Jest to doskonała i oszczędzająca czas alternatywa dla instytucji finansowych. Warto zaufać takim firmom, aby nie musieć się martwić o żaden etap realizacyjny naszego przelewu.