Nie chcesz tracić czasu przed lustrem? Rozważ makijaż permanentny

Nie chcesz tracić czasu przed lustrem? Rozważ makijaż permanentny

Ile czasu poświęcasz porannemu makijażowi? 5 minut, kwadrans, a może więcej? Jeśli chciałabyś spożytkować go na coś innego, sprawdź makijaż permanentny – rozwiązanie, które ułatwia życie, oszczędza czas, ale i leczy kompleksy.

Wydaje się, że współczesne kobiety nie tracą zbyt wiele czasu na makijaż. Odkąd zapanowała moda na naturalny wygląd, nie przywiązujemy już tak wielkiej wagi do idealnej fryzury czy bezbłędnego make-upu. Jednocześnie jednak rośnie popularność makijaży permanentnych. Jak ma się to do wspomnianych tendencji? Potwierdza je czy raczej im przeczy?

 

Czy makijaż permanentny jest dla Ciebie?

Chyba każda kobieta ma swój ulubiony typ makijażu, który sprawdza się na tyle, że stosuje go codziennie. Ty także jesteś wierna jednemu makijażowi, a niektóre jego elementy są tak niezmienne, że równie dobrze mogłyby nie schodzić z Twojej twarzy? W takim razie makijaż permanentny może okazać się rozsądną alternatywą dla codziennego make-upu, jaki wykonujesz obecnie.

W salonach kosmetycznych, w których można wykonać makijaż permanentny (np. tu https://www.beautystory.pl), wielką popularnością cieszą się brwi permanentne. Dzięki nim oszczędzisz czas spędzany nie tylko przed lustrem, ale też na wizytach u kosmetyczki. Niepotrzebne będzie Ci regularne stosowanie henny, a regulowanie brwi ograniczy się do eliminacji pojedynczych włosków. Makijaż permanentny brwi pozwoli nadać im najkorzystniejszy dla Twojej twarzy kształt i optycznie je zagęści.

Lepszy kształt i kolor za pomocą pigmentacji nadasz także ustom. Dobrze wykonany makijaż permanentny ust powinien wyglądać naturalnie, wypełniać wąskie usta, niwelować dysproporcje między dolną a górną wargą. Może też nadać wysycenie ustom z natury bladym i słabo zarysowanym. Dobrze wykonany nie kłóci się ze zwykłym codziennym makijażem i jego posiadaczki chętnie stosują dodatkowe szminki, pomadki czy błyszczyki.

Makijaż permanentny może sprawdzić się w Twoim przypadku także, jeśli jesteś fanką kresek na powiekach. Wykonanie kreski eyelinerem czy kredką często zabiera najwięcej czasu, nawet wprawionym dłoniom. Nie zawsze też wychodzi za pierwszym razem, więc makijaż trzeba poprawić lub zabrać się za niego od początku. Makijaż permanentny powiek załatwia sprawę na długo. Dzięki niemu możesz cieszyć się perfekcyjnymi kreskami zarówno klasycznymi, jak i bardziej dekoracyjnymi. Nie musisz poza tym wydawać pieniędzy na kolejne kosmetyki do malowania kresek, ani produkty do demakijażu, które poradzą sobie z wodoodporną czernią.

 

Ratunek dla wizerunku

Wiele posiadaczek makijażu permanentnego wcale nie wykonało go z wygody czy braku czasu, ale by dodać sobie więcej pewności siebie, ukrywając mniej i bardziej poważne mankamenty urody. Chodzi również o te nabyte, np. w wyniku nieudanych zabiegów kosmetycznych, złej pielęgnacji, chorób czy wypadków. Makijaż permanentny pomaga bowiem zatuszować blizny i ubytki. Jest też rozwiązaniem w przypadku łysienia i wypadania włosów.

 

Zobacz też

Ślubny makijaż permanentny oczu – na jaki się zdecydować?
Makijaż permanentny brwi – metody wykonania