Pielęgnacja cery dojrzałej

Pielęgnacja cery dojrzałej

Skóra dojrzała narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, dlatego trzeba właściwie zadbać o jej kondycję.

Odpowiednia pielęgnacja

Osoby w wieku dojrzałym muszą dbać w pierwszej kolejności o poprawę jędrności i nawilżenia swojej skóry. Przede wszystkim powinny one wybrać odpowiedni krem, który będzie utrzymywał wodę w skórze i odżywiał ją. Krem powinien zawierać skuteczne składniki przeciwzmarszczkowe, takie jak retinol (witamina A), kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, komórki macierzyste czy koenzym Q10. Zaleca się wybór preparatów niezawierających zbyt mocnych składników aktywnych. Stężenie antyutleniaczy, czyli np. witaminy C, nie powinno przekraczać poziomu 5 proc. Dzięki temu krem będzie stymulował włókna kolagenowe do odbudowy, ujędrniając skórę i rozjaśniając ją.

Kremy do skóry dojrzałej powinny zawierać filtry UV, chroniące ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Skóra w wieku około 50 lat potrzebuje systematycznej i właściwej pielęgnacji. Zaleca się skorzystanie np. z nutrikosmetyków o bogatym składzie, w którym znajdziemy elementy pochodzenia roślinnego, charakteryzujące się właściwościami ujędrniającymi i nawilżającymi skórę. Warto stosować zarówno kremy na dzień, jak i na noc. Skóra dojrzała nie powinna być ponadto wystawiana na zbyt duże działanie słońca.


Zabiegi kosmetyczne

Oprócz domowej pielęgnacji skóry dojrzałej, zaleca się stosowanie także specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Dobre efekty przyniesie między innymi mezoterapia mikroigłowa, która pozwala na pobudzenie skóry do naturalnej odnowy oraz na wprowadzenie do jej głębszych warstw. Zabieg jest nazywany również liftingiem bez użycia skalpela. Po serii mezoterapii mikroigłowej skóra dojrzała stanie się lepiej odżywiona i wyraźnie młodsza, a zmarszczki oraz bruzdy spłycone - mniej widoczne.

Zobacz też

Saint Legiere: zatrzymać piękno jak najdłużej