Samochód dla młodej kobiety - nie tylko kolor

Samochód dla młodej kobiety - nie tylko kolor

Patrząc na ulice polskich miast i miasteczek, nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, jakie auta są preferowane przez młode kobiety. Nie oznacza to, że nie warto szukać odpowiedzi i zastanowić się, jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze i czy ów wybór czasem nie został podjęty przez kogoś inne

Łatwość parkowania, czyli niewielkie wymiary

Męski szowinizm za kierownicą czy też rzeczywiste problemy związane z parkowaniem sprawiają, że w opinii wielu zmotoryzowanych główną cechą, jaką powinien posiadać samochód, którym na co dzień porusza się kobieta, jest łatwość manewrowania na parkingu. Stąd pokutuje mniemanie, że kobiety preferują samochody należące do segmentu A czy B – wystarczy zerknąć na reklamy, żeby przekonać się, że choćby Nissan Micra niezależnie od generacji, opracowany jest z myślą o przedstawicielkach płci pięknej. Wiele innych modeli klasy mini – zwłaszcza designersko stylizowane auta, takie jak: Opel Adam czy Fiat 500 – także adresowanych jest głównie do kobiet. Przed laty zaś za typowo damskie uchodziły między innymi: pierwsza generacja Forda Ka i pierwsze Renault Twingo. Jednym z wyznaczników zmian w wizerunku miejskich pojazdów stworzonych z myślą o młodych kobietach jest także zmiana rodzaju felg i wielkość opon. Jeszcze niedawno dominowały stalowe obręcze. Dziś zaś w podstawowych wersjach są już oferowane znacznie bardziej atrakcyjne wizualne felgi aluminiowe. Oczywiście zmian było więcej, ale tę należy uznać za szczególnie istotną, gdyż to jakość opony i felgi wpływa na łatwość parkowania. Nowoczesne obręcze z lekkich stopów są odporne na kontakt z krawężnikiem w stopniu nie mniejszym niż stalowe odpowiedniki.


SUV-y

Chociaż za kierownicą stale zyskujących na popularności SUV-ów często widać kobiety, to jednak w dużej mierze są to już osoby o stabilnej sytuacji finansowej i rodzinnej. Pokaźna wielkość niby-terenówki sprawia wrażenie bezpieczeństwa – ma to szczególne znaczenie dla matek podróżujących ze swoimi pociechami. Także możliwość zamontowania kilku fotelików czy transport wózka nie stanowi kłopotu. Bezpieczne i praktyczne SUV-y być może są bardziej pojazdami rodzinnymi niż autami dla młodych kobiet.


Kolor?

Podobnie jak w przypadku wyboru artykułów gospodarstwa domowego czy telefonu, szczególne znaczenie dla młodych kobiet ma jego kolor karoserii. A czy są to wyłącznie barwy uznawane za typowo kobiece? Można się o tym przekonać, patrząc na ulice polskich miast i miasteczek, pamiętając, że prowadząca młoda kobieta wcale nie musi być właścicielką.