Śpij spokojnie z elektroniczną nianią

Śpij spokojnie z elektroniczną nianią

Młodzi rodzice, który właśnie powitali na świecie pierwsze dziecko, zawsze zastanawiają się nad tym, w co się zaopatrzyć, żeby zapewnić mu bezpieczeństwo. Jednym z produktów, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest elektroniczna niania.

Niektórzy mają wątpliwości co do tego, czy jest to przedmiot przydatny dla rodziców. Osoby podchodzące do takich wynalazków sceptycznie czasami zwracają uwagę na fakt, że w przeszłości babcie oraz dziadkowie radzili sobie bez nich. Warto jednak spytać ich, ile razy zdarzało im się z niepokojem zaglądać do pokoju, aby sprawdzić, czy dziecko spokojnie śpi w swoim łóżeczku oraz ilu nocy nie przespali, ponieważ ciągle wydawało im się, że maluch płacze. Z pewnością wiele dzisiejszych babć i dziadków dużo by dało, aby w tamtych czasach móc cieszyć się spokojem, jaki dają dostępne dziś wynalazki.

Niania elektroniczna to urządzenie monitorujące, dzięki któremu można sprawdzić, co dzieje się z dzieckiem, bez potrzeby zaglądania do jego pokoju. Łączność głosowa sprawia, że rodzice wiedzą, kiedy dziecko płacze, a kiedy śpi spokojnie. Co więcej, wbudowany mikrofon umożliwia mówienie do dziecka, czyli uspokajanie go swoim głosem. Według rodziców zapewnia wygodę przede wszystkim w nocy, a także w chwilach, kiedy nie mogą być przy dziecku, ponieważ na przykład biorą kąpiel. Każda mama i każdy tata zdaje sobie sprawę z tego, że niemowlaki uczą doceniać każdą spokojnie przespaną noc, a z relaksującej, półgodzinnej kąpieli czynią prawdziwy luksus. Dzięki elektronicznej niani takich odprężających chwil może być znacznie więcej.

Należy zwrócić uwagę na to, że elektroniczną nianię można wykorzystywać nie tylko w przypadku najmłodszych dzieci. Kiedy maluch trochę podrośnie, urządzenie będzie bardzo przydatne na przykład podczas wakacji, jeżeli pociecha będzie nocowała w oddzielnym pokoju. Elektroniczna niania umożliwia rodzicom i dziecku pozostanie w ciągłym kontakcie, tak więc pozwoli uniknąć stresu, jaki może się pojawić u malucha nocującego w obcym miejscu.

Zdecydowałaś się na zakup elektronicznej niani? Wybierz tę ze sprawdzonego sklepu z akcesoriami dla rodziców: http://askot.pl/kategoria-produktu/akcesoria-dla-niemowlat/nianie-elektroniczne/

Zobacz też

Akcesoria, które ułatwią życie każdemu rodzicowi