Stanowisko kosmetyczki - w co powinno zostać wyposażone?

Stanowisko kosmetyczki - w co powinno zostać wyposażone?

Chcesz otworzyć salon kosmetyczny bądź jesteś klientką takiego salonu i pragniesz wiedzieć, w co powinien zostać on wyposażony? Informacje o tym, jakie sprzęty powinny znaleźć się na stanowisku kosmetyczki, znajdziesz poniżej.

Właściwe wyposażenie stanowiska kosmetycznego nie tylko wpływa na jakość świadczonych usług, ale jest także wizytówką salonu. Odpowiedni sprzęt znacznie ułatwi pracę oraz przekona klienta o profesjonalnym podejściu specjalistki. Doświadczona kosmetyczka powinna zorganizować przestrzeń wokół siebie tak, by zapewnić jak najwyższy komfort klientowi oraz sobie, w zależności od specyfiki wykonywanych zadań. Manicure, pedicure, makijaż, pielęgnacja twarzy czy całego ciała… Bez względu na rodzaj zabiegu trzeba zadbać o adekwatne wyposażenie wnętrza. Aby całkowicie wykorzystać potencjał swojej pracy, należy zaopatrzyć się w sprawne narzędzia i estetyczne meble, które będą właściwym uzupełnieniem kompetencji specjalistki.

Wyróżniliśmy kilka najważniejszych usługi kosmetycznych, które wymagają zaopatrzenia się w stosowne meble oraz sprzęty.

 

Stanowisko do manicure

Zabiegi na dłonie muszą być wykonywane z dużą dokładnością i precyzją, dlatego w tym przypadku bardzo ważne jest stabilne i komfortowe stanowisko pracy, w którego skład wchodzą:

- wygodny fotel dla klienta,

- umożliwiający swobodę ruchów taboret z oparciem dla kosmetyczki,

- stolik z podparciem na rękę, może być w formie szafki z szufladami,

- lampa UV do manicure hybrydowego,

- półka na lakiery i narzędzia, dobrym rozwiązaniem będzie też podręczny stolik na kółkach,

- frezarka kosmetyczna,

- niewielki, zamykany kosz na śmieci.

Wśród niezbędnych akcesoriów do pracy powinny znaleźć się także rozmaite pilniki, cążki, kopytka, polerki, waciki, pędzelki, lakiery, odżywki, kremy i wszelkie inne drobiazgi.

 

Kabina kosmetyczna

Przy wykonywaniu podstawowych zabiegów kosmetycznych najistotniejszą rolę odgrywa komfort klienta. Zagwarantuje go tylko profesjonalne wyposażenie wnętrza. Upewnij się, że posiadasz:

- fotel kosmetyczny dla klienta z podnoszeniem i opuszczaniem, wyjmowanymi podłokietnikami oraz wysokiej jakości, łatwo zmywalnym obiciem,

- wygodny taboret dla kosmetyczki, najlepiej obrotowy,

- prawidłowo działającą lampę z lupą,

- wytwarzający parę wodną wapozon,

- podręczny stolik na akcesoria,

- szafkę na kosmetyki i czystą bieliznę.

W kabinie kosmetycznej powinny znaleźć się wszystkie potrzebne akcesoria do pracy - między innymi środki dezynfekcyjne, apteczka, miseczka na wodę, ręczniki, waciki. Używane sprzęty mogą różnić się w zależności od oferowanych usług – na modnakaja.pl znajdziesz cały przekrój wyposażenia do każdego rodzaju zabiegów.

 

Stanowisko wizażystki

Największe znaczenie w pracy wizażystki mają jej umiejętności oraz stosowane przez nią narzędzia i kosmetyki. Ale wizażystka nie obędzie się również bez odpowiednich mebli, do których zaliczamy:

- podświetlane lustro,

- krzesło do makijażu z oparciem dla klienta,

- pojemny kuferek kosmetyczny z rozkładanymi szufladkami.

Wszystkie używane akcesoria, zarówno do makijażu, jak i do stylizacji fryzur, powinny mieć swoje miejsce, dlatego istotny jest sposób ich przechowywania.

Goście salonów kosmetycznych mają coraz większe oczekiwania, każdy szczegół może zatem wpływać na poziom satysfakcji klienta. Kluczem jest dokładne określenie potrzeb salonu i uważny dobór jego wyposażenia. Tym, na co należy zwrócić największą uwagę, jest oczywiście funkcjonalność i jak najwyższa jakość sprzętów oraz mebli, nie można jednak zapominać też o aspekcie estetycznym. Schludny wystrój wnętrza jest niezmiernie ważnym aspektem.