Styl skandynawski w małym mieszkaniu

Styl skandynawski w małym mieszkaniu

Duże mieszkania dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Znacznie trudniej jest umeblować mieszkanie o niewielkim metrażu, nie jest to jednak niemożliwe. W małym mieszkanku również można urządzić się estetycznie, wygodnie i komfortowo. Inspiracją może być styl skandynawski.

Bazując na tym stylu, możemy wskazać kilka prostych zasad, którymi powinniśmy się kierować, urządzając małe mieszkanie.

 

Używaj wielofunkcyjnych mebli

Bardzo dużo miejsca zaoszczędzisz, jeśli będziesz używał mebli, które mogą pełnić jednocześnie kilka funkcji. Na przykład możemy postawić w przedpokoju szafkę na buty, która jednocześnie będzie nadawała się do siedzenia na niej. Pufy są wygodne, gdyż można w nich jednocześnie przechowywać drobiazgi. Dobrym rozwiązaniem mogą być także rozkładane stoły i kanapy, które mogą zawsze być dodatkowym posłaniem.

 

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia powinna być zbudowana tak, by zadbać o maksimum funkcjonalności. Powinna cechować się czystością formy, brakiem zbędnych elementów i ergonomią. Bardzo ważne jest to, by wszystkie przedmioty miały w niej swoje określone miejsce, w przeciwnym razie nie będziemy mogli niczego znaleźć i szybko powstanie bałagan. Pomyślmy o różnego rodzaju schowkach, odpowiedniego rodzaju koszyczkach i szufladach. Dzięki dobrej organizacji nawet bardzo mała kuchnia może być funkcjonalna.

 

Jasne barwy w stylu skandynawskim

Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń. Dlatego też warto wybrać jasne, najlepiej białe ściany. One sprawią, że pomieszczenie będą wydawały się większe, świeże i przestronne. Dodatkowo ten efekt wzmocnią okna, przez które będzie wpadać dużo słońca. Dobrym trikiem na optyczne powiększenie przestrzeni może być również zawieszenie dużych luster.

 

Użyteczne i praktyczne

Styl skandynawski idealnie nadaje się do zagospodarowania niewielkiego mieszkania. Wykorzystuje on niewielką ilość mebli pełniących ściśle określone funkcje. Nie występują tu ciemne, przytłaczające kolory ani bogactwo bibelotów, które zagraciłyby niewielkie mieszkanie.

Więcej o stylu skandynawskim na www.CasaBianca.pl - styl skandynawski w nowoczesnym wydaniu.