Tani prąd – u którego dostawcy?

Tani prąd – u którego dostawcy?

Płacisz niebotyczne rachunki za energię elektryczną? Zmiana sprzedawcy prądu jest niekiedy konieczna. Dowiedz się, na co należy zwracać uwagę przy wyborze.

Obecnie na rynku mamy do wyboru wielu różnych dostawców prądu, z których każdy ma do zaoferowania kilka różnych taryf. Są więc oferty przeznaczone zarówno dla domów jednorodzinnych oraz większych obiektów budowlanych, jak również dla firm. Szeroka oferta dostępnych usług stawia każdego konsumenta przed koniecznością wyboru. Na którą opcję się zdecydować?

 

Tania energia

Przy wyborze dostawcy energii elektrycznej nie należy kierować się wyłącznie kryteriami cenowymi, jakkolwiek jest to bezsprzecznie bardzo istotny czynnik. Nie mniejsze znaczenie ma również wiarygodność oraz rzetelność usługodawcy. Zanim zdecydujesz się na konkretnego dostawcę prądu, przeszukaj internet i sprawdź, czy inni klienci są zadowoleni z jego usług i czy warto mu zaufać. Oczywiście nie wszystkie opinie mogą być miarodajne; poza tym należy również uwzględnić fakt, że niekiedy konkurencja może stosować nieuczciwe zagrywki, zmierzające do zdyskredytowania danego usługodawcy. Ale nigdy nie zaszkodzi dowiedzieć się, co o danym dostawcy sądzą inni internauci.

 

Jakie kryteria wziąć jeszcze pod uwagę?

Wiemy już, że oprócz ceny liczy się także wiarygodność i rzetelność usługodawcy. Ale istotne są także ewentualne dodatkowe opłaty handlowe, czas trwania umowy oraz warunki jej przedłużenia lub wypowiedzenia. W umowie koniecznie powinna znaleźć się wzmianka o tym, że o wszystkich ewentualnych zmianach warunków świadczenia usługi klient będzie informowany pisemnie. Zwróć również uwagę na to, czy możesz liczyć na ewentualną rekompensatę w razie niewywiązywania się usługodawcy ze swoich obowiązków. Nie jest wprawdzie konieczne, aby taki zapis się tam znalazł, ale zawsze to jakieś udogodnienie dla klienta.

 

Zmiana sprzedawcy prądu

Aby mieć tani prąd, niekiedy trzeba podjąć zdecydowane kroki: wypowiedzieć umowę zawartą z jednym usługodawcą i zawrzeć ją z innym. Nie wahaj się przed zmianą dostawcy, jeśli dowiedziałeś się o korzystniejszej ofercie. Dzięki takiej zmianie w skali roku możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! W idealnej sytuacji nowa umowa zaczyna obowiązywać w dniu, w którym kończy się stara. Dzięki temu unikniesz przerwy w dostawie energii.

Szukasz atrakcyjnej oferty? Wejdź tutaj: https://poprostuenergia.pl/.