Wakacje w Boliwii

Wakacje w Boliwii

Boliwia ma wiele do zaoferowania dla turystów. To kraj niezwykle malowniczy i atrakcyjny pod wieloma względami.

Atrakcje turystyczne

Boliwia to kraj zamieszkiwany przez przedstawicieli wielu różnych kultur i narodowości – już chociażby z tego względu jest miejscem szczególnie ciekawym. Lokalna społeczność jest entuzjastycznie nastawiona do obcokrajowców, tutejsze miasta tętnią życiem i mają wiele rozrywek do zaoferowania. Boliwia to również kraj obfitujący w przepiękne zakątki i nad wyraz urzekające krajobrazy.

 

Miejsca, które warto zwiedzić w Boliwii

La Paz – to niezwykłe miasto znajduje się w miejscu dość nietypowym, bo na dnie oraz na zboczach kanionu El Alto. Rozpościerająca się z jego zbocza panorama to widok tak niezwykły, że nie zapomnicie go nigdy. Najlepiej zobaczyć miasto zarówno w dzień, jak i w nocy, gdy jest całe rozświetlone.

 

Sucre – prowincjonalne, zaciszne miasteczko, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tutaj zobaczyć bardzo interesujące zabytki, mające głównie charakter sakralny (szczególnie warte polecenia są dachy klasztoru San Felipe Neri); na uwagę zasługują również wąskie uliczki z niską zabudową, składającą się z białych domów krytych pomarańczową dachówką.

 

Salar Uyuni – to miejsce, które koniecznie trzeba w Boliwii odwiedzić. Ta największa na świecie pustynia solna przywodzi na myśl kosmiczne krajobrazy z innych planet. Rozległa przestrzeń pokryta rażącą bielą to prawdziwa uczta dla oczu – tego widoku po prostu nie da się zapomnieć. Modre niebo, wulkany, flamingi wszędzie dookoła, czerwone i niebieskie laguny – to tylko znikoma część tego wszystkiego, co można tu zobaczyć. Najlepiej zdać się na ofertę dobrego biura podróży, które zadba o to, byście zwiedzili najpiękniejsze ustronia; nawiasem mówiąc, niektóre biura oferują wycieczkę do Boliwii oraz Peru w jednym (sprawdźcie sami: https://logostour.pl/kraje/boliwia).

 

Isla de Pescado – krajobrazową dominantą tej wyspy są wielkie kaktusy, sięgające nawet 12 m. To im właśnie miejsce to zawdzięcza tak dużą popularność. Co prawda roi się tutaj od turystów, ale wystarczy wybrać się nieco dalej w głąb wyspy, aby móc znaleźć się sam na sam z naturą.

 

Boliwia to miejsce magiczne, w którym można odpocząć i zregenerować siły po wielu miesiącach wytężonej pracy – w sam raz na wakacje!

Zobacz też

Peru – szlakiem tajemnic Inków